Hepsiburada mobil uygulamasıyla platformdaki 10 milyon ürün görselle aranabilir hale geldi
Türkiye’nin en büyük e-ticaret girişimlerinden Hepsiburada mobil odaklı yeniliklerine devam ediyor. Mobilde iOS uygulamasına Çekbul özelliğini ekleyen Hepsiburada, kullanıcılarının aradıkları ürünü uygulama içinde fotoğrafını çekerek bulmalarını sağlıyor.

Kısa bir süre önce moda dikeyi için geliştirilen Çekbul özelliğini platformundaki tüm ürünlere uyarlayan Hepsiburada, elektronikten ev dekorasyonuna onlarca kategoriden ürünü, görsellerle aranabilir hale getiriyor. Hepsiburada mobil uygulaması yapılan görsel aramalara oldukça hızlı yanıt veriyor. Galerinizden eklediğiniz ya da uygulama içinden çektiğiniz fotoğrafı kullanan Hepsiburada, Çekbul özelliğiyle görsel arama becerilerini bir adım ileri taşıdığını gösteriyor.

Moda dikeyinde denendi Hepsiburada Pazarlama Başkanı Yüce Zerey yapılan yazılı açıklamada, “Hepimizin günlük hayatta yaşadığı deneyimlerden yola çıktık. Bir yerde bir ürün görürüz, adını bilemeyiz. Vitrinde bir ürün görürüz, fiyatını ve özelliklerini merak ederiz. Hepsiburada Çekbul bütün bu dertleri bitiriyor. Cep telefonundan Hepsiburada uygulamasına girip fotoğrafını çektiğimizde, ürün arkada çalışan yapay zeka teknolojisi sayesinde 1-2 saniyede Hepsiburada ürün listesinden bulunup müşterinin önüne geliyor” diyor.

Zerey, müşteriyi doğru anahtar sözcükleri bulma ve arama yaptığı zaman karşısına çıkan onlarca sayfada dolaşma zahmetinden de kurtardıklarını belirtiyor. Hepsiburada, ilk etapta moda dikeyinde denenen Çekbul özelliğinin yoğun ilgi gördüğünü, özellikle kadın müşterilerin fiziksel dünyada görüp beğendikleri kıyafetleri internette aramak için Hepsiburada Çekbul’u sıklıkla kullandıklarını not ediyor. Kaynak: Webrazzi